ПАМ’ЯТКА
для учнів та батьків на зимові канікули

УЧЕНЬ! БЕРЕЖИ СЕБЕ!

  1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.
  2. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.
  3. Не прикрашай ялинку ватою, паперовими іграшками. Не запалюй бенгальські вогні, свічки.
  4. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
  5. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів.
  6. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
  7. Не ходи на водоймища. Тонкий лід – це небезпечно для життя.
  8. Не заходь у ліфт з незнайомими людьми.
  9. Будь обережний під час катання на санчатах, лижах, ковзанах. Не гуляйте довго під час сильних морозів.
    Любий учень, дбай про своє здоров’я та життя!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються.
  2. Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, не дозволяйте купляти петарди, запалювати бенгальські вогні.
  3. Не залишайте колючі, ріжучі предмети та сірники у легкодоступному для дітей місці.
  4. Не допускайте переохолодження дитини. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.
    Шановні батьки, дбайте про здоров’я та життя Вашої дитини!
    Бажаю гарних канікул!!!

Обережно - грип!

/Files/images/1ф.jpg З холодами на нас обрушуються всілякі застуди, інфекції і неминучі епідемії грипу. Одні миряться з напастю, пам'ятаючи про відомої формули: "Якщо застуду лікувати, то вона проходить за сім днів, а якщо не лікувати - то за тиждень". Інші змітають з аптечних прилавків таблетки і мікстури, сподіваючись на чудодійну силу імпортних препаратів. На жаль, повністю ізолювати себе від хвороботворних мікробів неможливо. Однак ти в силах значно знизити ймовірність підхопити вірус. Для цього достатньо знати, яким шляхом передається грип , і вміти вчасно вжити заходів.

Наболілі питання

1. Наскільки високий ризик підхопити інфекцію грипу в публічних місцях?
Театри, кіно і кафе, звичайно, відвідують не тільки здорові люди. Мікроби зазвичай скупчуються на ручках дверей і водопровідних кранах. У громадському місці закривай кран за допомогою серветки. Повернувшись додому, відразу ж ретельно мій руки.

2.Чи можна не заразитися, перебуваючи поруч з людиною, що хворіють на грип?
Звичайно, такий "персонаж" щогодини піддає оточуючих ризику інфекційного захворювання. Однак, "попадешся" ти чи ні, залежить від того, наскільки міцна твоя імунна система. А тому зміцнюй її вітамінізованим харчуванням, фізичними вправами і повноцінним відпочинком. Крім того, не зайве подбати про заходи обережності. Наприклад, в добре провітрюваному приміщенні ризик заразитися від застудженого людини невеликий. Якщо в громадському транспорті, де повітря постійно циркулює, ти відчула, що твій сусід нездоровий, відкрий вікно або перейди ближче до дверей.
У небі справа йде складніше - в літаку вікно НЕ відкриєш. Правда, там працюють кондиціонери, але через них в салон надходить лише 50 відсотків свіжого повітря, а інші 50 - перегоняются всередині приміщення. Значить, ти піддаєшся атаці одних і тих же мікробів по кілька разів. Так що, навіть якщо носій інфекції сидить у першому ряду, він може заразити пасажирів у кінці салону.
Несприятливо впливає на здоров'я та низький рівень вологості в літаках. У тебе сохнуть горло, губи і носоглотка. У цьому випадку мікроби швидше проникають в організм. Для того щоб горло не пересихало, захопи в політ розпилювач з підсоленою водою. Як тільки відчуєш, що в носі пересохло, закапай кілька крапель. А губи змочуй час від часу вологим ватним тампоном.

3. Чи можна заразитися грипом від собаки?
Якщо собака або кішка лизне тебе в обличчя, що не турбуйся: порожнина рота тварини у багато разів чистіше, ніж у людей. І слина у них бактерицидна. Від твого домашнього улюбленця підступу чекати не доводиться.

4. Чи є переносниками грипу телефонні трубки?
Міськими таксофонами користуються всі - як здорові, так і застуджені. По цього, в принципі, заразитися може будь-який, особливо якщо доторкнутися до інфікованої трубки рукою, а потім доторкнутися до рота або до носа. Щоб не захворіти, потрібно за прикладом справжніх сищиків говорити в трубку через хустку або серветку.
І обов'язково мий руки при першій же можливості!

5. Збільшує Чи ти, поцілувавши застуджену дитини?
Можливо. Пам'ятай, що перші два дні вірус не виявляється. У цей час найлегше заразитися від носія хвороби. Дотримуйся запобіжні заходи. Виділи дитині окремий посуд, бажано одноразову. Повітря в будинку повинен бути вологим, щоб дихальні шляхи хворого отримували достатню кількість вологи.

6. Є думка, що можна "підхопити інфекцію" навіть від власної зубної щітки. Чи так це?
Цілком можливо. Особливо якщо ти недавно перенесла грип . Коли ти нездорова, інфекційні бактерії залишаються в щетині зубної щітки після того, як ти почистила зуби. Мікроби можуть не загинути відразу. Більше того, як показує статистика, багато людей заражаються вдруге від власних предметів особистої гігієни. Зуби зазвичай полощуть теплою водою, після чого промивають щітку. Тепле і вологе середовище - найбільш сприятлива для життя мікробів. Щоб убезпечити себе від повторного нападу хвороби, після одужання поміняй щітку. І тримай її краще в сухому місці у спеціальній коробці або в закритому шафці.
Пігулки, мазі, краплі
Незважаючи на безліч антивірусних протигрипозних препаратів, не існує єдиного, дійсно ефективного способу лікування. Проте кожен з них здатний послабити симптоми захворювання.
Більшість протизастудних препаратів містять вітамін С. У ньому потребує наша імунна система, особливо в мегаполісах, де навколишнє середовище сильно забруднена.
При лікуванні застуди та грипу вітамін С "підстьобує" процес одужання. Тому не забувай і про цитрусових: лимони та апельсини дуже корисні при грипі. Як правило, ми не звертаємо уваги на концентрацію діючої лікуючого речовини (аспірину, парацетамолу, кофеїну) і приймаємо ліки вранці, вдень і ввечері. Однак є препарати, які досить приймати один раз на день.
Ти скажеш, що вони коштують дорожче. Не спокушайтеся дешевими засобами: концентрація діючої речовини в них, як правило, невелика. Приймати їх потрібно три рази на день - таким чином, дешеві препарати виявляються найдорожчими.
Починати слід з ударної дози.
Один вітамін С в боротьбі з застудою малоефективний. Користуйся препаратами, що містять аспірин, парацетамол.
Антибіотики слід приймати тільки за рекомендацією лікаря і обов'язково з комплексом вітамінів, запивати - негазованої мінеральної водою.
Аспірин сьогодні - найпопулярніший засіб у боротьбі з застудою і лихоманкою. Проте його не можна приймати у великих дозах, оскільки він роз'їдає стінки шлунка. Він протипоказаний хворим з виразковою хворобою.
На початковій стадії грипу на допомогу прийде народна медицина. Зроби вітамінний коктейль: 1 чайн. ложка сиропу шипшини, 2 стол. ложки бурякового соку, 2 стол. ложки кефіру. Перемішай і вичав в цю суміш сік половинки лимона. Після такого лікування особливо ретельно потрібно берегтися від протягів. Гарненько виспись, і на ранок застудні явища як рукою зніме.


ПАМ'ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ НА ПЕРІОД ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ

Шановні батьки! Розпочалися канікули – пора відпочинку і розваг.
Діти більше часу проводитимуть вдома, тому за ними потрібний батьківський нагляд. Для того, щоб уникнути нещасних випадків, дотримуйтеся самі і роз’яснюйте дітям такі правила:
1. Під час канікул не дозволяйте дітям самим іти, їхати велосипедом у місця з інтенсивним рухом транспорту.
2. Навчайте дітей та контролюйте їх уміння користуватися сірниками, газом та електроприладами.
3. Не дозволяйте дітям брати та користуватися мисливськими рушницями.
4. Ліки, отрутохімікати, пальне, боєприпаси слід тримати під замком.
5. При переході вулиць слід дотримуватися правил дорожнього руху.
6. Не можна бавитися з бродячими тваринами – рознощиками заразних хвороб.
7. Не дозволяйте брати до рук речі невідомого походження – вони можуть виявитися отруйними або вибухонебезпечними.
8. Слід уникати спілкування з незнайомими, малознайомими та підозрілими людьми.
9. Не дозволяйте дітям гратися і кататися на ставках та річці, не знаючи товщини їх замерзання. Знайте: з водою не жартують!
10. Пояснюйте дітям, чому небезпечно грати в рогатки, стріляти з самопала, кидати ніж у ціль.
11. Краще відмовитися від ігор біля будівельних майданчиків та старих порожніх приміщень.
12. Забороніть дітям гратися біля ліній електропередач і підстанцій.
13. Попереджуйте самостійне перебування дітей біля річки і в лісі.
14. Забороняється дітям розпалювати багаття, лазити по деревах і стрибати з них.
15. Крадіжка державного та особистого майна карається законом, хоча вона і здійснена неповнолітнім.
16. Контролюйте перебування дітей під час весняної повені.
17. Батьки несуть повну відповідальність за бездоглядність і правопорушення неповнолітніх.
Шановні батьки! Бережіть життя та здоров’я своїх дітей!
Діти! Дотримуйтеся цих правил!
Приємного всім відпочинку!


ЗБЕРЕЖЕМО НАШУ ПЛАНЕТУ ЗЕЛЕНОЮ ТА КВІТУЧОЮ!!!

«Що можемо зробити ми, щоб природу зберегти?»

/Files/images/природа.jpg Чекати більше не можна. Небезпека екологічної катастрофи нависла над нашою планетою. І людство усвідомило це. Друзі! Пора і нам від слів перейти до діла. При бажанні кожен із нас може знайти час для боротьби за збереження Землі. Подивіться навколо, окиньте зором вулицю чи околицю. Наведіть порядок, посприяйте їхньому благоустрою. Очистіть річки і водойми, посадіть дерева на пустирі, відновіть пам’ятки культури. Розпочніть! А розпочати ніколи не пізно. Земля – наш дім, і жити нам у ньому.
Що ми можемо зробити, щоб зберегти нашу природу?
• На потреби однієї людини протягом життя потрібно 400 дерев. Посадіть хоч одне дерево!
• Не забруднюйте річок!
• Відшукайте забуті джерела, почистіть їх.
• Охороняйте мурашники.
• Дотримуйтесь правил збирання лікарських рослин, адже вони становлять 40% усіх ліків.
• Бережіть воду
Шкільне самоврядування


Пам'ятка для учнів і батьків на літні канікули

/Files/images/5.jpg 1. Для руху пішоходів служать тротуари та пішохідні доріжки, а там, де їх немає, пішоходи можуть йти по узбіччю.
2. Переходити проїжджу частину потрібно тільки по підземному переході, пішохідному містку, по «зебрі», при наявності знаку «пішохідний перехід».
3. Автобуси та тролейбуси потрібно обходити ззаду, трамваї – спереду.
4. Не грайтесь поблизу дороги.
5. Не торкайтесь обірваних проводів: вони можуть бути під напругою, а це смертельно небезпечно.
6. Не залишайте без нагляду газо- та електроприлади.
7. Не грайтеся з бродячими кішками та собаками. Вони можуть бути поширювачами інфекційних захворювань.
8. Будьте обережні на водоймищах та річках.
9. Не грайтеся петардами та не робіть самопалів! Це небезпечно для життя!
10.Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!
Підпис бітьків____Підпис учня_______Підпис вчителя________________/Files/images/6.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 608

Коментарi